KurLine RO serija
Vandens demineralizavimui ir gėlam vandeniui gauti naudojama atbulinės osmozės technologija. Aukštas vandens slėgis priverčia vandens molekules praeiti pro pusiau pralaidžią membraną. Vandenyje ištirpusios druskos, sunkieji metalai, organiniai junginiai ir mikroorganizmai negali prasiskverbti pro membraną ir pasišalina į drenažą koncentrato pavidalu. Atbulinės osmozės įrenginys vandenį nuo druskų išvalo iki 80 – 99,7 % priklausomai nuo vandens cheminės sudėties, naudojamų membranų tipo bei įrangos schemos. Po druskų pašalinimo, vanduo naudojamas garo katilų maitinimui (užkerta kelią kondensanto linijų korozijai, padidina katilo naudingumo koeficientą), vaisvandenių, sulčių gamyboje, medicinoje, elektronikos bei mašinų gamybos pramonėje.
Atbulinės osmozės įrenginių veikimo principas:
Atbulinės osmozės įrenginių veikimas pagrįstas osmoso reiškiniu. Jeigu gryną vandenį ir druskų tirpalą atskirtume pusiau laidžia membrana, kuri praleidžia tik vandens molekules, tai galima stebėti tokį reiškinį:
Dėl slėgio (koncentracijos) skirtumo abiejose membranos pusėse, vandens molekulės pereis į druskos tirpalo pusę. Šis procesas tęsis tol, kol druskos koncentracija abiejose pusėse išsilygins.
Apdorojant didelės mineralizacijos vandenį atbulinės osmozės įrenginiu, reikia sukurti slėgį, kuris viršytų osmosinį ir priverstų vandens molekules tekėti per pusiau laidžią membraną kryptimi, priešinga tiesioginiam osmosui, tai yra, iš didelės mineralizacijos vandens į gryno vandens skyrių.
Lyginant su kitais vandens demineralizavimo būdais, atbulinės osmozės technologija yra ekonomiškesnė ir efektyvesnė, vanduo 80-90 procentų išsivalo nuo druskų. Bet siekiant prailginti pusiau laidžių membranų tarnavimo laiką, būtina demineralizuojamą vandenį prieš tai papildomai apdoroti (filtruoti, minkštinti).
Atbulinės osmozės įrenginiai: